Aki nem hiszi, jöjjön, járjon utána…

Az őszi közösségi hét egyik legszínesebb programja volt a már-már hagyománnyá váló mesemondó verseny, amelynek ez alkalommal Nagykőrös és Kecskemét adott otthont. Az eseménynek azonban idén nem csupán a verseny jellege vált fontossá, hanem sokkal inkább a közösségépítő szerepe került előtérbe. Ezért mesekedvelőként is lehetett jelentkezni. Ha valaki a versenyben nem kívánt részt venni, akkor felolvashatta a kedvenc népmeséjét. Ezért neveztük el most ezt az alkalmat „találkozónak”.

A találkozó egyik fontos hozadéka volt, hogy kevésbé ismert népmesék is elhangzottak, és az is tudatosult, hogy a hallgatóság számára lebilincselő mesemondásra érdemes alaposan felkészülni, amelynek első állomása a meseválasztás. Az eredményes szereplés megköveteli, hogy a meséket alaposan ismerje a mesemondó, és előadásában átadja, interpretálja a szöveget.

A nagykőrösi programba szép számmal kapcsolódtak be a hallgatók, és lelkesen készültek is. Többen színesítették kellékekkel, díszlettel előadásukat. A zsűrizésben Lehoczky Mária Magdolna, Bárdos Dóra, Galuska László és Vallent Brigitta vettek részt. Az eseményt Nagyné Vincze Margit kézműves foglalkozása tette még emlékezetesebbé a hallgatók számára.

Eredmények

Nagykőrös

  1. hely megosztva: Ábel Adrienn és Dóczy Lilla
  2. hely: Vincze Virág
  3. hely megosztva: Szép Sarolta és Gyurkó Réka


Kecskemét

  1. hely: Homok Mercédesz
  2. hely: Szabó Csilla


A legsikeresebb hallgató képviseli majd karunkat az ELTE TÓK által szervezett országos döntőn tavasszal. A budapesti forduló megrendezésére későbbi időpontban kerül sor.

Népmeséink számos erkölcsi tanulsággal szolgálhatnak, jelentős részük szervesen kapcsolódik a közösségi napok bibliai gondolatához is: „tanuljatok meg jót cselekedni! Törekedjetek igazságra, térítsétek jó útra az erőszakoskodót! Védjétek meg az árvák igazát, képviseljétek az özvegy peres ügyét.” (Ézs 1,17)

mese részlet