Hallgatói mobilitási pályázatok

A Pedagógiai Kar támogatja és ösztönzi hallgatóit külföldi mobilitásban való részvételre. A karon az alábbi külföldi mobilitási lehetőségek állnak rendelkezésre a hallgatók számára:

 

Kihez forduljak?

Kar nemzetközi koordinátora: Dr. Tolnai Ágnes, dékánhelyettes

Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Fogadási idő: előre egyeztetett időpontban személyesen vagy online

Milyen ügyben keressem a kari koordinátoromat?

  • Kar nemzetközi partnerkapcsolatai
  • Mobilitási pályázati lehetőségek és azok bírálata
  • Elnyert mobilitás esetén: tárgyfelvétel külföldön és itthon, kreditelismertetési eljárás, tanulmányi ügyek itthon

 

 

ERASMUS részképzésre kiutazóknak a kreditelismertetés a karokon zajlik! Röviden erről a folyamatról itt talál tájékoztatást. Bővebb tájékoztatásért a fenti elérhetőségeken fordulhat a kari koordinátor vagy a Tanulmányi Osztályhoz.

 

Milyen tárgyakat vegyek vagy vehetek fel a célintézményben?

A mobilitás elsődleges célja, hogy a kiutazó hallgató olyan tárgyakat vegyen fel a partnerintézménynél, amelyeket a mintatanterve alapján még köteles az itthoni tanulmányai alatt teljesíteni. Fontos, hogy a mobilitást pontos tervezés előzze meg. Ugyanakkor (!), hogy ha valaki olyan tárgyakat tud csak felvenni, amelyeket idehaza nem tud elismertetni kötelező kurzusként, az még nem zárja ki a szabadon választható kreditkeret terhére történő elismertetést, amely szintén teljesfokú elismerésnek számít. Tehát a mobilitás alatt a hallgatónak lehetősége van olyan tárgyakat választani, amelyeket itthon tanulmányai alatt esetleg nem is tanulhat, viszont őt érdeklik.

 

Hány kreditet kell felvenni? Ez a szám a magyar vagy a külföldi krediteket jelöli?

A fogadó egyetem kurzusaiból legalább 15 ECTS kredit értékben, minimum 3 kurzus felvétele javasolt. Azonban erősen ajánlott, hogy a felvett tárgyak összértéke némivel meghaladja a 15 ECTS-t, hogy a 15 ECTS megszerzése biztosított legyen. Ezeket a tárgyakat külföldön kell teljesítenie a hallgatónak.

Azt mindenképpen szükséges figyelembe venni, hogy a külföldi tanulmányok során teljesített tantárgy kreditszáma nem minden esetben egyezik meg az itthoni mintatantervben szereplő tárgyéval, amire az elismertetést kéri a hallgató. Például lehet, hogy az 5 ECTS kredit értékben tanult tárgyat itthon egy 3 kreditesre tudja megfeleltetni.

 

Hogy és milyen időintervallumban működik a kreditelismertetés? Milyen papírokat kell leadni? Biztosan elismernek minden kreditet? Mikor szerzek mindenről tudomást?

A kiutazás előtt előzetes kurzuselismertetés keretében a beszámíttatni kívánt tárgyakat a Kreditátviteli Bizottságnak be kell nyújtani előzetes véleményezésre. Az előzetes véleményezés alapján a hallgató visszajelzést kap arról, hogy a kinti tárgyak közül miknek az elismerése lehetséges kötelező tárgyként az itthoni mintatantervben. Természetesen olyan tárgyakat is lehet teljesíteni a kinti tanulmányok alatt, amik nem ismertethetők el kötelező tárgyként. Ezeket a szabadon választható keretben ismeri el a Kar.

Az előzetes beszámítással kapcsolatos kérelmet a Tanulmányi Osztály részére kell megküldeni a kreditelismerési formanyomtatványon és jelezni kell a kísérőlevélben azt, hogy Erasmus tanulmányok miatti előzetes véleményt kér a hallgató. A kérelem leadásának határideje a kiutazást megelőző szemeszter vizsgaidőszakának kezdete.

Az elismertetendő kurzusokat nem kell felvenni a Neptunba, a külföldi teljesítés után fognak a Neptunba kerülni.

Hazaérkezés után a kurzusok elismertetésének feltétele, hogy a fogadó partner kiállítsa a külföldön teljesített tárgyakat igazoló, Transcript of Records (= kreditigazolás) nyomtatványt.

A hallgató az előzetes elismertetéssel kapcsolatos határozat és a Transcript of Records segítségével meg tudja fogalmazni kurzuselfogadási kérelmét. A kurzuselfogadási kérelmet a Tanulmányi Bizottságnak kell címezni („TB egyéb ügyintézés” nyomtatvány).

 

Kaphatok egyéni tanrendet a félévre? Hogyan kell intézni?

Az egyéni tanulmányi rend iránti kérelmet a Tanulmányi Bizottsághoz kell benyújtani az alábbi rend szerint.

  1. Miután a hallgató értesítést kap arról, hogy elnyerte az Erasmus ösztöndíjat, megnézi, hogy a kiutazás féléve alatt milyen kurzusai lesznek itthoni tanterve szerint.
  2. Ezeknek a kurzusoknak az oktatóját (ha az oktató nem ismert, akkor a tanszékvezetőt) felkeresi és írásbeli nyilatkozatot kér arról, hogy a kurzus teljesíthető úgy, hogy a hallgató nem tud részt venni külföldi tartózkodás miatt az órákon. A nyilatkozat e-mailben is elfogadható.
  3. A kiutazás előtti félév vége előtt legalább 3 héttel beadja a hallgató az egyéni tanulmányi rend iránti kérelmet a Tanulmányi Bizottságnak, amiben felsorolja az érintett tárgyakat és csatolja hozzá az oktatói / tanszékvezetői véleményt arról, hogy a kurzus óralátogatás nélkül teljesíthető.
  4. A TB döntést hoz. A TB határozata tartalmazza, hogy az egyéni tanulmányi rend csak azon tárgyaknál érvényes, amelyek előfeltétele teljesített és amelyeknek felvételét az oktató / tanszékvezető támogatta.
  5. A hallgató a tárgyfelvételi időszakban csak azokat a tárgyakat veheti fel, amikre engedélyt kapott és megvan hozzá az előfeltétele.

 

Nem fogok csúszni az Erasmus miatt?

Az Erasmus tanulmányi kiutazóknál némely esetekben előfordulhat csúszás. Akár azért, mert nem vesz fel itthon tárgyat, akár azért, mert nem sikerül minden tárgyat teljesíteni. Fontos szempontok lehetnek a mobilitási félév és a megfelelő partnerintézmény kiválasztása, a terhelhetőség. Azonban a „csúszást” sem feltétlenül kell negatívan megítélni, az Erasmus és a külföldi tapasztalatszerzés számos előnye inkább hozzáad az itthoni tanulmányokhoz.

Következő események


Összes esemény

Napi biztatás

PedKaszt

Közösségi Média

Károli Podcast

Online tanácsadás 

Diáktanácsadó központ

nyelvvizsgaközpont