Education and inclusion – Leadership in cross cultural dilemma solving

Gyakorlati tréning szakmai identitásról, interkulturális kommunikációról és értékelvű vezetésről nemzetközi együttműködésben
A 2024. október 14. és 18. között Nagykőrösön megrendezett nemzetközi Blended Intensive Program (BIP) – mely az "Education and Inclusion – Leadership in Cross-Cultural Dilemma Solving" témaköréhez kapcsolódott – három egyetem hallgatóit és oktatóit hozta össze. A program a Christelijke Hogeschool Ede (CHE), a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Pedagógiai Kara és a Selye János Egyetem közreműködésével valósult meg, ahol a résztvevők gyakorlati tréningeken keresztül mélyíthették el szakmai identitásukat, fejleszthették interkulturális kommunikációs készségeiket, és betekintést nyerhettek az értékelvű vezetés alapelveibe.
A program szervezésében és megvalósításában olyan szakemberek vettek részt, mint Jaap Hansum és Jan Lok a holland CHE Edéből, Puskás Andrea és Nagy Melinda a Selye János Egyetemről, valamint Tolnai Ágnes, Neumayerné Streitman Krisztina és Csontos Tamás a KRE Pedagógiai Karáról. A résztvevők nemcsak elméleti, de gyakorlati tudással is gazdagodtak. A képzés két szakaszra tagolódott. Az online előkészítő szakasz során a résztvevők interkulturális modelleken keresztül ismerkedtek meg az interkulturális kommunikáció alapelveivel. Ezt követte a személyes találkozó Nagykőrösön, ahol egyéni és csoportmunkára épülő gyakorlatok, szimulációk és játékok segítették a személyes és közös tanulási folyamatokat. A tapasztalati tanulásra építő módszerek alkalmazása lehetővé tette, hogy a résztvevők az interkulturális különbségek és hasonlóságok feltárása révén mélyebb megértést és kapcsolódást építsenek egymással.
A program különlegességét a helyszíni közös munka adta, amely során a három intézmény trénerei együtt dolgoztak a tananyagok, feladatok és tevékenységek kidolgozásán, személyre szabott és csoportos formában egyaránt. Szontagh Pál vendégelőadása tovább mélyítette a hallgatók érdeklődését a keresztény vezetés iránt. Összességében a program nagy jelentőséggel bírt a szakmai kapcsolatok építésében, a közös képzésben és a tudás megosztásában, valamint egy kiváló nemzetközi interkulturális cserefolyamatot hozott létre mind a hallgatók, mind az oktatók számára.


Gyakorlati tréning interkulturális kommunikációról, szakmai identitásról, és értékelvű vezetésről nemzetközi együttműködésben
A 2024. október 14. és 18. között Nagykőrösön zajló Blended Intensive Program (BIP) keretében a Christelijke Hogeschool Ede (CHE), a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) és a Selye János Egyetem hallgatói és oktatói vettek részt egy közös tanulási és tapasztalatcsere programban. Az online elméleti előkészítő szakasz után a résztvevők a helyszínen valósították meg a csoportos, élményalapú tanulást, amely játékos gyakorlatokkal és szimulációkkal támogatta az interkulturális megértést és a közös tanulási folyamatot.
A programot a három egyetem szakértői, egyetemi oktatói vezették: Jaap Hansum, Jan Lok, Puskás Andrea, Tolnai Ágnes, Neumayerné Streitman Krisztina és Csontos Tamás, külön köszönet illeti Szontagh Pált az inspiráló vendégelőadásáért. A közös munka során a résztvevők személyre szabott feladatokat dolgoztak ki, és mélyebb megértést nyertek az interkulturális és keresztény vezetési értékekről, ami értékes szakmai kapcsolatépítést és interkulturális cserefolyamatot eredményezett.

 

Programleírás

csoportkép

Következő események


Összes esemény

Napi biztatás

PedKaszt

Károli Podcast

Közösségi Média

Online tanácsadás 

Diáktanácsadó központ

nyelvvizsgaközpont